Két pénztár olvad be a Pannónia Nyugdíjpénztárba

Két pénztár olvad be a Pannónia Nyugdíjpénztárba

Két nyugdíjpénztár beolvasztásával erősít a Pannónia Nyugdíjpénztár: 2020. szeptember 2-án lezárult a 2019 év végén indult folyamat - derül ki a Pannóia Nyugdíjpénztár közleményéből.

Rekordszámok és újabb tőkeemelés a Gránit Banknál

Rekord mértékű, több, mint 88 százalékos tavalyi hitelállomány-bővülésről és 240 millió forintra növekvő adózás előtti eredményről számolt be a Gránit Bank. A növekedést segítve ismét tőkét emel a hitelintézet: további 1,12 milliárd forintot fektet a pénzintézetbe a Pannónia Nyugdíjpénztár és az MKB Nyugdíjpénztár.

Pannóniásoké lett a bedőlt magyar biztosító vagyona

A CIG Pannónia Életbiztosító és a Pannónia Nyugdíjpénztár konzorciuma nyerte a Dimenzió Kölcsönös Biztosító és Önsegélyező Egyesület biztosítási állományának átruházására kiírt tendert - közölte az életbiztosító. Mint ismeretes, a Dimenzió a nála több mint egy évtizede megkötött életbiztosítások túl magas hozamígérete miatt került a csőd szélére, a felügyelet emiatt avatkozott be nála.

Vitatja a Pannónia Nyugdíjpénztár Matits Ágnes minősítését

A Pannónia Nyugdíjpénztár helyreigazítást kért a Portfolio.hu internetes portálon 2016. augusztus 23-án megjelent "Nyugdíjpénztárra bíztad a pénzed? - Nézd meg, hogyan teljesít!" c. cikkében szereplő állítások miatt. A hírportál a közvélemény hiteles tájékoztatásáért érzett felelőssége okán a Pannónia eltérő álláspontját is közzéteszi, hiszen a minősítés komoly befolyással lehet egy adott pénztár piaci megítélésére.

Máris új tulajdonosokat kap az MKB Bank

Még meg sem száradt a tinta az MKB adásvételi szerződésén, máris új tulajdonosokat kap a hitelintézet: 15 százalékos tulajdonrészt szereznek a bank munkavállalói, akik a tőzsdei bevezetés után részesedhetnek a részvények hozamából. Egyelőre nem árulta el az MKB, ki az eladó a három új tulajdonos közül, de valószínűleg a Blue Robin az, amelynek így 30%-ra csökkenhetett a tulajdonrésze.

Újabb információk derültek ki az MKB rejtélyes tulajdonosairól

Június 29-én sikeresen lezárult az MKB Bank 37 milliárd forintért történő értékesítése, a bank új tulajdonosai a Blue Robin Investments S.C.A., a Metis Magántőkealap és a Pannónia Nyugdíjpénztár által alkotott konzorcium résztvevői 45-45-10% arányban. A Figyelő értesülései szerint a Blue Robinnak konkrét tervei vannak a megszerzett részvényekkel, a Metis mögött egy Mészáros Lőrinccel jó üzleti kapcsolatot ápoló üzletember is lehet, a luxemburgi alapkezelő tulajdonosa pedig magyar banki hitelből fizethette ki a szükséges vételárat.

Nyilvánosság elé álltak az MKB új tulajdonosai

Tegnap sikeresen lezárult az MKB Bank 37 milliárd forintért történő értékesítése, a bank új tulajdonosai a Blue Robin Investments S.C.A., a Metis Magántőkealap és a Pannónia Nyugdíjpénztár által alkotott konzorcium résztvevői 45-45-10% arányban - közölte az MNB, amely ma lezárta a bank szanálását. Az új tulajdonosok sajtótájékoztatóján több újdonság is elhangzott: az új tulajdonosokat a régivel a JP Morgan hozta össze, hamarosan pedig munkavállalói részvényesi program indul a banknál. Bemutatkozott a sajtóban gyakran emlegetett titokzatos befektető, Rakesh K. Aggarwal is, az alapok mögött álló végső befektetők kilétére viszont persze most sem derült fény.

Órákon belül eldől az MKB Bank jövője

Június 30-án, vagyis holnap jár le az MKB Bank eladására vonatkozó határidő, amit a szanálást végző Magyar Nemzeti Bank vállalt az Európai Bizottság felé. A jelenleg a Szanálási Vagyonkezelő tulajdonában lévő MKB Bank három új, közvetlen tulajdonosának a kiléte március óta ismert (bár még bővülhet a kör), a végső tulajdonosoké azonban továbbra is titok.

Bankot vesznek a nyugdíjpénzünkből - Új módi Magyarországon

Különleges tulajdonosi kört sikerült szereznie az MKB Banknak, alig ismert külföldi és hazai kockázati tőkealap-kezelők mellett egy magyar nyugdíjpénztárt. Európában nem ritka, hogy kockázati tőkés száll be bankokba, de a semmiből előrántott kockázati tőkével Magyarország nem a jó példák sorát gazdagítja. Persze kapóra jön az MNB-nek az új tulajdonosi kör, a tőkealapok és pénztár mögött álló befektetők ugyanis vagy nem ismertek, vagy nem tudnak közvetlen befolyást gyakorolni az MKB felett. Az már csak elvi kérdés, hogy mit keres egy nyugdíjpénzeket kezelő pénztár a kockázatosabb befektetési célpontokat kereső tőkealap-kezelők között. Úgy tűnik azonban, a nyugdíjpénzek bankvásárlásra történő felhasználásának még messze a határa (már az MKB pénztára is beszállt egy bankba): a nyugdíjcélú megtakarítások a befolyásszerzés és a hatalomőrzés eszközévé váltak.

MKB-eladás: ez a rejtélyes cég lenne az összekötő kapocs?

Nem oszlik a gyanú az MKB Bank körül, hogy mégiscsak az MNB valamelyik alapítványa juttatott pénzt a két kockázatitőke-alapnak a bank megvásárlásához. Kiderült, hogy a 45%-os tulajdonrészt vásároló Blue Robin Investments alapot ugyanúgy februárban jegyezték be, mint a szintén 45%-hoz jutó Metis alapot. Az alapítványok most cáfolták, hogy a tulajdonukban lévő Ferida Zrt. állna az alapok mögött, pedig ez a cég szintén év elején kapott tőlük nem kis összegű, 20 milliárdos tőkeemelést éppen részesedésvásárlás céljából.

Díszes társaság az MKB mögött - Sírjunk vagy nevessünk?

Nagyokat lehetne vitázni arról a 37 milliárd forintos eladási árról, ami az MKB eladása nyomán most a Szanálási Vagyonkezelőt illeti, még nagyobb találgatás kezdődhet azonban arról, kié lesz valójában ez év közepétől Magyarország egyik legnagyobb (igaz, jócskán összement) bankja. Mivel a luxemburgi Blue Robin és a magyar Minerva által kezelt Metis befektetőinek kiléte titkos, most inkább azt próbáljuk bemutatni, mi mennyi az MKB-nál. Éves beszámoló híján nincs könnyű dolgunk, de kis bátorsággal annyi következtetést azért levonhatunk, hogy eredménytermelő képességéhez képest sokat, könyv szerinti értékéhez képest viszont keveset fizetnek a vevők a bankért. Az eredménytermelő képesség persze még bőven javítható, így néhány év múlva nagy nyereséggel is kiszállhatnak belőle az új tulajdonosok, ha beválik a tervük. Az állami költségvetés egyenlege változatlan: 17 milliárdot bukott a kalandon.

Megvan, mennyiért vették meg az MKB-t

A legmagasabb vételárat, 37 milliárd forintot kínáló, a Blue Robin Investments S.C.A., a Metis Magántőkealap és a Pannónia Nyugdíjpénztár alkotta konzorcium résztvevői lesznek az MKB Bank új tulajdonosai, 45-45-10% arányban - közölte most hivatalosan is az MNB. Az Európai Bizottság által szorosan felügyelt értékesítési eljárás a tervek szerint 2016. június 30-ig lezárul - áll a jegybank közleményében.

  • 1
  • 2
Részletes keresés
FRISS HÍREK
NÉPSZERŰ
Összes friss hír
Megvan a nagy bérmegállapodás! Itt van, mennyivel nő a minimálbér és a garantált bérminimum
Portfolio hírlevél

Ne maradjon le a friss hírekről!

Iratkozzon fel mobilbarát hírleveleinkre és járjon mindenki előtt.